צמיגי מישלין
למה מישלין?
היסטוריה של מישלין
קישורים לאתרי מישלין עולמיים
 

היסטוריה של מישלין

ההיסטוריה של Michelin
מישלן העולמית הוקמה בשנת 1888, ע"י שני אחים צרפתים בשם אדוארד ואנדרי מישלן. שני האחים היו בעליהם של מפעל לייצור גומי בקלמונט פרן (Clermont Ferrand) בצרפת. התעניינותם בצמיגים החלה ביום בהיר אחד, כאשר רוכב אופניים אשר נזקק לתיקון באחד מצמיגי אופניו, הופיע על סף דלתם של השניים. הצמיג היה דבוק לחישוק האופן והפרדתו מהחישוק ותיקונו, לקחו שלוש שעות. על מנת שהדבק בו השתמשו האחים יתייבש, הושארו האופניים במפעל במשך הלילה. למחרת בבוקר, לקח אדוארד מישלן את האופניים המתוקנים לנסיעת מבחן ברחבי חצר המפעל. לאכזבתו הרבה, הצמיג לא החזיק מעמד יותר מכמה מאות מטרים. מאוכזב אך לא מיואש מהחוויה, החליט אדואר, ביחד עם אחיו, ליצור צמיג אוויר שלא ידרש להדביקו לחישוק המתכת של האופן.

בשנת 1891, כשנתיים לאחר הארוע המכונן, הוציאו צמד האחים את הפטנט הראשון שלהם, על צמיג פנאומטי רב פעמי, שאין צורך להדביקו לחישוק המתכת, ולכן ניתן להסירו ולהרכיבו מספר פעמים. הצמיג היה מורכב מחלק חיצוני מגומי, ומאבוב פנימי (פנימית) ששמר שהאוויר לא יברח. בשנת 1895, עם התפתחות שוק הרכב, החלה מישלין לייצר צמיגים פנאומטים לרכבים ובשנת 1912 למשאיות.

לאורך השנים, נודעה חברת מישלן בחדשנות שלה. פטנטים רבים שהומצאו על ידי החברה, שינו את פני שוק הצמיגים לבלי הכר. אחד הפטנטים המשמעותיים ביותר הוא הצמיג הרדיאלי. צמיג זה הומצא לראשונה בשנת 1948 והוא החליף את הצמיג הדיאגונאלי. מבנה גוף הצמיג הרדיאלי היה יעיל יותר, נשחק הרבה פחות, מנע את התחממות הצמיג, הקטין את התנגדות הגלגול של הצמיג ובכך, אפשר חסכון משמעותי בדלק ונוחות נהיגה משופרת ורכה יותר. גמישות גוף הצמיג הרדיאלי, העניקה יכולות נהיגה ואחיזת כביש טובות בהרבה, ולכן, איפשרה לרכבי מרוץ מהירים לשפר את ביצועיהם מבלי לפגום בבטיחות הנהיגה. יתורנות הצמיג הרדיאלי היו כה בולטים, עד שכיום, מלבד ברכבים תעשייתים כבדים, כמעט ולא נעשה שימוש בצמיג דיאגונאלי.

בשנים האחרונות, הציגה מישלין מערכת צמיגים שמאפשרת להמשיך לנהוג גם אם הצמיג

איבד את כל האוויר. מערכת זו נקראית PAX-System, וגם כאשר בצמיג יש פאנצ'ר, המערכת מאפשרת להמשיך ולנסוע במהירות של עד 80 קמ"ש, למרחק של 200 ק"מ. למעשה, כאשר מתרחש פנצ'ר, הנהיגה ממשיכה להיות כה נוחה, עד כי קיים חשש שהנהג כלל לא יבחין כי איבד את האוויר באחד הצמיגים. לשם כך, משולבים במערכת ה-PAX חיישנים מיוחדים, שמתריעים כאשר הצמיג איבד את לחץ האוויר, וזאת כדי שהנהג ידע להאט את המהירות ולנסוע לפנצ'ריה הקרובה ביותר. מערכת ה-PAX נפוצה בעיקר ברכבי יוקרה, אך צופים כי אט אט היא תהפוך לפריט חובה בכל הרכבים.

 

 כיום, מייצרת מישלן צמיגים לאופניים, לרכבים פרטיים, לרכבי משא, לכלים כבדים, לרכבי ספורט מיוחדים ואפילו, למעבורת החלל האמריקאית של נאס"א.

 


מישלן כמותג
מלבד העליונות הטכנולוגית שמישלן הציגה לאורך השנים, אחת הסיבות להצלחתה של החברה נעוצה במיתוג שלה. מחקרי שיווק מראים שהלוגו של מישלן והבובה של מישלן, שנקראת Bibendum, נמנים על הסימנים המסחריים המוכרים ביותר ברחבי העולם.

 

הביבונדום, הומצא והוצג לעולם לראשונה בשנת 1898, ע"י האמן הצרפתי מריוס רוסילון. הוא נחשב לאחד הסמלים המסחריים הוותיקים והמוכרים בעולם, והוא מייצג את מישלן בכ-180 מדינות. מקור השם בכרזה שעוצבה למישלן – בכרזה נראה ביבנדום, גדול, חזק ואימתני, אוחז בידו כוס יין גדושה בשברי זכוכית ומסמרים, מכריז בלטינית:
"
Nunc est Bibendum" – וכעת הזמן לשתות. בשל העובדה שרבים מאזרחי צרפת לא ידעו לטינית, הפך, בטעות, השם Bibendum לשמו של איש מישלן.

 

צורתו של הביבנדום נוצרה בהשראת הערה שהשמיע אדוארד מישלן באוזני אחיו, כי ערימה של צמיגים המונחים זה על זה, נראים כמו גוף אנושי – אם רק יוסיפו להם זוג ידיים. עם השנים, השתנתה צורתו של הביבנדום – הוא הפסיק לעשן את הסיגר שליווה אותו בכל הפוסטרים הראשונים, גופו חוטב ואיבד משקל, כדי להתאימו לאופנה העכשווית שאינה מעודדת השמנת יתר, והמשקפיים העבים שהרכיב בתחילת דרכו, נעלמו. הביבנדום מככב בסרטי הפרסומות החדשים של Michelin ולאחרונה התווסף אליו חבר – כלבלב חביב שגופו, גם כן, מעוצב בצורת צמיגים לבנים.

מישלן מתרחבת
בשנת 1988, רכשה מישלן את יצרנית הצמיגים האמריקאית BFGoodrich, חברה וותיקה שהוקמה בשנת 1870, והתמחתה בייצור מערכות מדויקות לכלי טיס.
בין שאר פעילויות החברה, BFGoodrich ייצרה צמיגים למטוסים ולמעבורות חלל. לקוחותיה הגדולים של החברה היו איירבס, בוינג ווהצבא האמריקאי. החברה מתמחה בייצור צמיגים לרכבי שטח, ומחזיקה בתארים בתחרויות ראלי ברחבי העולם.

כיום, מישלן מעסיקה כ- 130,000 עובדים ברחבי העולם. החברה מפעילה 71 מפעלים, הממוקמים ב-19 מדינות, החל מברזיל במערב וסין במזרח. על מנת לשמור על אייכות אחידה של צמיגים, כל המפעלים של מישלן עובדים באותה הטכנולוגיה, על פי אותם הקריטריונים. בכל שנה, מפיקים המפעלים כ- 200 מליון צמיגים וכ-20 מליון מפות ומדריכים.מיקומי המפעלים:
אמריקה הצפונית – 16 מפעלים (ארה"ב, קנדה ומקסיקו)
אמריקה הדרומית – 5 מפעלים (ברזיל וקולומביה)
אירופה – 40 מפעלים (צרפת, ספרד, גרמניה, איטליה, אנגליה, הונגריה פולין, רומניה ורוסיה)
אפריקה – 1 (אלג'יר)
אסיה – 9 (סין, יפן, תאילנד וסינגפור)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התאמת צמיג
מותג:
קטגוריה:
רוחב:
חתך:
חישוק:
קוד מהירות:
קבוצת קוגול
טייר סנטר רשת צמיגים
טייר סנטר חידוש צמיגים בע"מ
צמיג ישיר

קבוצת קוגול

קוגול יוניטרייד בע"מ, היבואנית הרשמית של צמיגי Michelin בישראל.
החברה הוקמה בשנת 2007 מתוך שיתוף פעולה בין שתי חברות –
קו-גול בע"מ המובילה למעלה מ-40 שנה את ענף הצמיגים בישראל. ו"מאיר" – חברה למכוניות ומשאיות בע"מ המהווה קבוצת הרכב הגדולה בישראל משנת 1967.
הקבוצה מתמחה במכירת מוצרים ושירותים בתחום הצמיגים וכן במתן שרותים לציי רכב, בפריסה ארצית במתכונת של 24/7/364. לחברה נסיון מעשי מצטבר של למעלה מ-40 שנות פעילות בניהול צמיגים בציי רכב בכלל ובציי רכב כבד בפרט.

החברה דוגלת במקצועיות וחדשנות החל מיבוא הצמיגים, אחסונם ושיווקם תוך מתן פתרון מקצועי מותאם לקוח.

משרדי ההנהלה והמרכז הלוגיסטי של החברה ממוקמים בקיסריה, על שטח של 12 דונם במבנה של 5600 מ"ר הבנוי בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים בתעשיית הצמיגים העולמית. בקבוצה מועסקים כ-170 עובדים מקצועיים בתחום התמחותם, מתן שירותים, לוגיסטיקה, שיווק ומכירות.

קוגול יוניטרייד בע"מ נחשבת לבעלת מוניטין, תשתית יבוא, שיווק, מכירות ושירות איכותיים ביותר.
ערכי הקבוצה מנחים את עובדיה לפעול בהגינות, באמינות ובמקצועיות ולהעניק חוויית שירות ללקוחות תוך טיפוח שותפות ארוכת טווח בין החברה, עובדיה ולקוחותיה.

לאורך השנים בהן פועלת הקבוצה, המאפיין המרכזי המנחה את התנהלותה העסקית היה והנו "הלקוח במרכז". גישה זו באה לידי ביטוי בתרבות שירות מפותחת המגולמת בתפיסת one stop shop. המשמעות המעשית לכך הנה פיתוח פתרונות, החל מחברת ציי רכב משא ועד לרוכב האופניים הפרטי, תוך שימת דגש על הוגנות ומקצועיות.

יישום תפיסת השירות הביאה לאורך השנים לפיתוח תשתית רחבה של פתרונות ושירותים כגון:
רשת טייר סנטר רשת צמיגים בע"מ, מתמחה בצמיגי משא – 7 סניפים
• מערכות מידע מתקדמות לזמינות מידע ושקיפות, מהירות תגובה והמשכיות בטיפול.
• מוקד שירות טלפוני לטיפול מקצועי ואחיד בפניות שירות ולחברות הליסינג
• שירות טכני למתן יעוץ מקצועי ופתרון תקלות בזמן אמת.
• מערך הדרכה מקיף לעובדים, אשר תפקידו לפתח ולשמור על רמת כשירות מקצועית גבוהה וגישה שירותית נעימה.
טייר סנטר ישיר בע"מ – פנצ'ריית דגל למכוניות פרטיות
• פנצ'ריות בתוך 3 חברות הליסיניג
טייר סנטר גלבוע בע"מ – פנצ'ריה המתמחה בצמיגי חקלאות.
טייר סנטר חידוש בע"מ – מפעל לחידוש צמיגים מהמתקדמים בעולם
• יבוא ושיווק צמיגי אופניים של Michelin
• יבוא והפצת צמיגי Michelin לכל סוגי האופנועים
• טכנולוגיות מרוצים זנדברג

הקבוצה עוסקת בהתמדה בדרכים שונות לשיפור מתמיד של הפתרונות המוצעים ללקוחותיה השונים, ובכך לשמר את שביעות הרצון הלקוח לאורך זמן.
 
התאמת צמיג
מותג:
קטגוריה:
רוחב:
חתך:
חישוק:
קוד מהירות:
קבוצת קוגולצמיגי מישליןרכב פרטימפיציםצי ליסינג והשכרה
צמיגי איכותצמיגי עפרקטלוג צמיגיםצמיגים לרכבצמיגי שטח
טייר סנטר
רשת צמיגים
למה מישלין?סימוני צמיגעפר, תעשיה וחקלאותחלפים לרכב
טייר סנטר
חידוש צמיגים בע"מ
קטלוג צמיגיםחשיבות הצמיגצי משא ואוטובוסיםצמיגים
צמיג ישירהיסטוריה של מישליןEU LABELצמיגים לאופנועים
צמיגים למשאיות
עולמיים של מישלין
קישורים לאתרים
עולמיים של מישלין
אופניים
מפת האתר|צור קשר|תקנון|About Us
Signed ByCdTech
 
  מפת האתר | צור קשר | תקנון | About Us  
Signed By CdTech